Od początku istnienia naszej sekcji, od wczesnej wiosny do później jesieni uczestniczyliśmy lub sami organizowaliśmy jedno i dwu dniowe  spływy po rzekach Małopolski. Soła, Skawa, Raba, Dunajec, Poprad - po tych rzekach pływaliśmy  czasem w śniegu, czasem w upale, czasem z prądem, a czasem pod prąd. 

Jednym z pierwszych spływów jest majowy spływ Popradem, choć czasem, korzystając z "wysokiej" wody po wiosennych roztopach na Rabie, już w pierwszych dniach kwietnia spływamy po jej górnym odcinku. A sezon kończą zazwyczaj "Kolorowe Pieniny" - spływ przełomem Dunajca, który organizowany jest od ponad 40 lat na przełomie wrzesnia i października. Lecz i późną jesienią zdarza nam się jeszcze raz wyjąć kajaki z magazynu i spłynąć Nidą lub Pilicą. 


rok 2020


Dunajec 18 grudnia
Przełom Dunajca. W okolicznościowych mikołajkowych czapeczkach pożegnaliśmy sezon 2020. Zrwrócie uwagę na choinkę na kokpicie kajaka Guły ! Jest bardzo mało wody... Kończymy przy ujściu Grajcarka: dalej już tylko kamienie i niewielka stróżka wody.


Krutynia 13-18 września 

- fotorelacja

- opis rzeki i relacja


Dunajec 12 listopada
- wpłynęliśmy z Gułą na późnojesienny Dunajec. Przy pięknej pogodzie zaliczyliśmy odcinek z Nidzicy do Szczawnicy 


Białka Tatrzańska 17 lipca

Startujemy trzema osadami od połączenia Białej z Jaworzynką, przy szałasach. Początkowo śmieszkujemy, ale już od pierwszych metrów rzeka nie pozwala na dekoncentrację i żarciki. Rozpoczyna się prawdziwa walka. I tak będzie już do końca czyli ujścia rzeki do jez.czosztyńskiego. Na początku liczymy nasze wywrotki, a później liczymy już tylko, że dopłyniemy w jednym kawałku. Rekordzistą od kabinek został Maciek.


Dunajec 10 lipca

Wodujemy się w Ludzimierzu, pod mostem na Czarnym Dunajcu. Testuję nowy kajak: Dagger Katana. Egzamin zaliczony!. Rzeka na całm biegu jest spokojna, a nawet leniwa. I w takiej atmosferze zaliczamy próżki: w Nowym Targu i Ostrowsku. Po 3 godzinach osiągamy Dębno i wpływamy na jez.czorsztyńskie. Spływ kończymy kąpielą przy ujściu Białki.


27 czerwca - Łososina 
Łososina G- Łososina D. ok 24 km. Bajeczna nieodkryta rzeka. Będziemy tu wracać. Spływ ukończyły trzy jednoosobowe osady męskie: Kuba, Maciek i Mateusz. Setki naturalnych próżków, urozmaicony nurt, bociany czarne... Tego nie zobaczysz z brzegu!


5 czerwca 2020 - Skawa
Rewelacyjny spływ. Start powyżej Makowa Podhalańskiego. Zakończenie przed zaporą w Świnnej Porębie. Pierwszy raz na, częściowo tylko wypełnionym, zbiorniku.


29-31 maja 2020 - POPRAD 
sobota: Żegiestów-Ryto. 
niedziela: Leluchów-Żegiestów
Zaczęliśmy "z przytupem" 29-osobową grupą, ale z powodu deszczu, przemarznięcia i spraw osobistych spływ ukończyło 8 osób


10 maja 2020 - Dunajec 
Trasa: Krościenko-Stary Sącz. Przy pięknej słonecznej pogodzie trasę pokonały 4 osady kajakowe (6 osób) 
   


2 maja 2020 - Dunajec
Na przekór niby-zarazie spłynęliśmy- Kuba z Gułą - z Krościenka do Starego Sącza


14-16 lutego 2020 - Warta
na odcinku przez Załęczański Park Krajobrazowy z Działoszyna do m.Krzeczów ok 43 km. Wzięło udział 16 osób


9-12 stycznia 2020 - BRDA 
nasi kajakarze wzięli udział w 54 Międzynarodowym Spływie Kajakowym Energetyków na Brdzie na trasie Mylof-Bydgoszcz
https://www.bydgoszcz.com/wiadomosci/4012,54-miedzynarodowy-zimowy-splyw-kajakowy-energetykow-na-brdzie 


 

 

 

o nas      wyprawy      kajakowe biesiady      spływy       historia       galeria      kontakt