SPRAWOZDANIE z „XIII Czorsztyńskiej Biesiady Kajakowej im. Emila Węglorza” 2018


:::fotorelacja

 1. W dniach od 21.07.2018r. do 29.07.2018r., przeprowadzono „XIII Czorsztyńską Biesiadę Kajakową im. Emila Węglorza” nad zalewem Czorsztyńskim.
 2. Organizator: TKKF Ognisko „Carlina” w Rabce–Zdroju, Sekcja Turystyki Kajakowej i Urząd Miasta Rabki-Zdroju.
 3. Pomocy w organizacji Biesiady udzielił dzierżawca terenu nad zalewem czorsztyńskim, Pani Lucyna Jandura-Wolska oraz Zarząd Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica SA.
 4. Biesiadę jak zawsze przeprowadzono na zasadzie biwaku stacjonarnego. W ramach Biesiady zorganizowano: trzy wyprawy kajakowe po jeziorze czorsztyńskim: pierwsza na trasie Mizerna - „Zielone Skałki” – Ruiny zamku w Czorsztynie - Mizerna, druga na trasie Mizerna – ujście rzeki Białki – ujście rzeki Dunajec – Mizerna, trzecia w kameralnym 6 osobowym składzie to wyzwanie i opłynięcie jeziora wzdłuż linii brzegowej na trasie o długości około 21km, wycieczkę pieszą na Turbacz, spływ kajakowo - pontonowy Przełomem Dunajca i zawody sportowo - sprawnościowe.
 5. Ilość uczestniczących biesiadników:
  • W całej Biesiadzie uczestniczyło 50 osób,

  w tym 19 kobiet i 11 dzieci i młodzieży do lat 18.

   • Wyprawa pierwsza; ilość uczestników 20 osób,

  w tym 5 kobiet i 6 dzieci i młodzieży do lat 18.

   • Wyprawa druga: ilość uczestników 20 osób,

  w tym 5 kobiet i 7 dzieci i młodzieży do lat 18.

   • Opłynięcie jeziora; ilość uczestników 6 osób w tym 2 osoby do lat 18.
   • Wycieczka Piesza na Turbacz; 7 osób w tym 3 kobiety i 1 osoba do lat 18.
   • Przełom Dunajca; ilość uczestników: 28 osób,

  w tym 9 kobiet i 6 dzieci i młodzieży do lat 18.

   

 6. Podczas Biesiady uczestnicy mieli do dyspozycji 14 kajaków i wszyscy korzystali z kajakowania indywidualnego po całym akwenie zalewu Czorsztyńskiego.

  1. Zawody sportowo – sprawnościowe w tym roku z uwagi na popowodziowe nagromadzenie drewna na brzegach i w wodzie przeprowadzono w konkurencjach na lądzie, a były to: drużynowe rozgrywki piłki siatkowej i balonowej oraz rzut pniokiem. Najlepszych doceniono nagrodami.
  2. Ponadto w formie rekreacyjnej codziennie rozgrywano dodatkowe mecze siatkówki plażowej, na przygotowanym przez biesiadników boisku. Były też zabawy w szachy wikingów i gra w 5 sekund.
  3. Oprócz codziennego grillowania w trakcie Biesiady pod czujnym okiem profesjonalnego kucharza były przygotowywane posiłki dla uczestników biesiady. Ponadto z kociołka „komandora” po spływie Dunajcem zaserwowano „komandorską” grochówkę.
  4. Impreza polegała głównie na aktywnym odpoczynku wspomaganym wspólnym śpiewaniem piosenek turystycznych i szant przy grilo-ognisku.

  Szczególne podziękowania dla Pani Burmistrz Rabki-Zdroju za przychylność i wsparcie, w tym doposażenie Sekcji Turystyki Kajakowej w dwie nowe powłoki do starych kajaków

  „XIV Czorsztyńską Biesiadę Kajakową im. Emila Węglorza” planujemy zorganizować na przełomie lipca i sierpnia 2019r.

  dokładna data zostanie podana około kwietnia lub maja 2019r.

  ZAPRASZAMY

  KOMANDOR BIESIADY

  Łukasz Cholewa